ANTY-FORUM

O wszystkim i dla wszystkich! Pogadaj z fajnymi ludźmi! :D


#1 2010-09-30 22:01:18

 Mennita

Wielki Admin Twój Mistrz

Zarejestrowany: 2010-06-25
Posty: 72
Punktów :   

LD - Świadomy sen

Nie wiem, czy o tym słyszeliście. Ja zaczęłam się tym interesować już w tamtym roku, ale dopiero w tym tygodniu postanowiłam sobie, że to osiągnę. Świadomy sen polega na tym, że w trakcie snu uświadamiasz sobie, że śpisz. W tym momencie powinno się przejąć kontrolę nad swoim snem i wtedy robisz co chcesz.
Niestety nie jest to zbyt łatwe do osiągnięcia. Najpierw trzeba prowadzić dziennik snów, który pomoże ci zapamiętywać sny. Później znajdujesz rzecz, która powtarza się w twoich snach (np. zielony słoń) i w ciągu dnia powtarzasz sobie w myślach, że ten słoń to sen, itd, itd.. Przeprowadzasz też testy rzeczywistości, np. zatykasz sobie nos i próbujesz wciągnąć powietrze. Kiedy spróbujesz to zrobić we śnie, to ci się uda i wtedy włącza się lampka, że to nie jest rzeczywistość.
Uważam, że to wspaniała rzecz, bo we śnie można robić co tylko się chce. Możesz robić to, czego nigdy nie robiłeś, ale utrwaliło ci się to w mózgu (np. możesz trenować jakiś sport, którego nigdy nie uprawiałeś).
I ja właśnie chciałabym tego doświadczyć, bo wielu osobom już się to udało.

Troszkę się rozpisałam, ale mam nadzieję, że się dołączycie to tematu. Chętnie poczytam wasze opinie i (być może) doświadczenia.

dodaję jeszcze stronkę: http://www.druga-strona.pl/category/ld-swiadomy-sen/


Dostaniesz BANA....NA...
http://aerosmith.com.pl/linki/banner_aerozone.png

Offline

 

#2 2010-10-11 17:48:00

 mamba

Zwykły Człowiek Bez Przywilejów

1223200
Zarejestrowany: 2010-06-28
Posty: 72
Punktów :   
WWW

Re: LD - Świadomy sen

Hmm~ To bardzo ciekawe. Ale czy przez to sen nie jest mniej wydajny?

Offline

 

#3 2010-10-14 18:16:32

 Mennita

Wielki Admin Twój Mistrz

Zarejestrowany: 2010-06-25
Posty: 72
Punktów :   

Re: LD - Świadomy sen

Właśnie to nie wpływa podobno na poziom wypoczęcia, a za to masz dwa razy więcej życia. xD
Właśnie już od 2 tygodni zapisuję sny i zapamiętuję czasem nawet po 4, ale sama się dziwie, że takie dziwactwa mi się śnią xD


Dostaniesz BANA....NA...
http://aerosmith.com.pl/linki/banner_aerozone.png

Offline

 

#4 2010-10-16 18:09:01

 mamba

Zwykły Człowiek Bez Przywilejów

1223200
Zarejestrowany: 2010-06-28
Posty: 72
Punktów :   
WWW

Re: LD - Świadomy sen

Ej, fajne to
Napisz coś więcej o tym.

Offline

 

#5 2010-10-17 15:15:26

 Mennita

Wielki Admin Twój Mistrz

Zarejestrowany: 2010-06-25
Posty: 72
Punktów :   

Re: LD - Świadomy sen

No na razie trudno mi cokolwiek "głębiej" powiedzieć..
No zapisuje te sny, muszę znaleźć jakiś element, który się powtarza. Tylko, że jeszcze nic takiego nie zaobserwowałam...
Może nie zwracam uwagi na jakieś szczegóły..?

Znalazłam coś, co może się przydać. (może nie tylko mnie?)

"Techniki świadomego śnienia:
Technika don Juana
Don Juan Matus był szamanem, Indianinem Yaqui i nauczycielem Carlosa Castanedy - autora serii książek o wtajemniczeniu szamańskim. Część tej serii zastała już przetłumaczona na język polski i znajduje się w księgarniach. Jedną z praktyk szamańskich, których nauczał don Juan jest świadomy sen. Technika don Juana polega na umiejętności spojrzenia we śnie na własne dłonie. Gdy zobaczymy własne dłonie we śnie skojarzymy to ze świadomością. Aby tak się stało należy 4-5 razy dziennie powtarzać krótkie ćwiczenie. Polega ono na tym by:

1. Usiąść wygodnie i uspokoić swoje myśli, obserwując swój oddech. Nie zamykamy oczu, lecz pozwalamy rozluźnić się im. Powoduje to efekt nieostrego widzenia, jakby za mgłą. Oczy bardzo delikatnie "zezują" do środka, są totalnie rozluźnione, ale otwarte.

2. Podnosimy swoje dłonie tak, by znalazły się w polu widzenia, przed oczami. Oczy cały czas są rozluźnione, a obraz dłoni nieostry.

3. Teraz powoli wyostrzamy swój wzrok i dokładnie przyglądamy się swoim dłoniom. Cały proces podobny jest do zmiany ostrości kamery telewizyjnej. Wyobrażanie sobie, że nasze oczy są obiektywem kamery bardzo pomaga w tym ćwiczeniu. Wyostrzanie wzroku trwa 2-3 sekundy. Przyglądając się swoim dłoniom, należy zwrócić swoją uwagę na wrażenia wizualne, przenieść uwagę na proces percepcji. W czasie przyglądania się własnym dłoniom należy powtórzyć dwa, trzy razy zdanie: "Widzę swoje dłonie we śnie, wiem, że teraz śnię".

4. Następnie pozwalamy sobie na rozluźnienie wzroku i uwagi. Obraz dłoni znowu staje się nieostry, a uwaga nie jest skupiona na niczym.

5. Teraz znowu powtarzamy punkt 3, a potem 4. Zmiana ostrości widzenia i uwagi następuje 4-5 razy, a ostatnim razem odbywa się w wyobraźni po zamknięciu oczu. Wtedy możemy sobie wyobrazić, że w jakiejś scenie ze snu podnosimy dłonie do góry, przyglądamy im się i uświadamiamy sobie: "Widzę swoje dłonie we śnie, wiem, że teraz śnię".

6. Na koniec należy posiedzieć w spokoju przez parę minut, nie myśląc o niczym i wstać, przechodząc do codziennych zajęć.

Całe ćwiczenie należy powtórzyć przed położeniem się spać, oczekując, że obraz naszych dłoni pojawi się we śnie, a my rozpoznamy dzięki temu, że śnimy.

Kenneth Keltzer, autor książki "Słońce i Cień", stosując tą technikę uzyskał efekt w postaci pojawienia się świadomego snu po dwóch tygodniach praktyki, niektórzy jednak z pewnością nie będą potrzebować aż tyle czasu. "


Dostaniesz BANA....NA...
http://aerosmith.com.pl/linki/banner_aerozone.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ochroniarzesrodowiska.pun.pl www.khorinispl.pun.pl www.pokemonwaterelements.pun.pl www.avinioncabal.pun.pl www.pds.pun.pl